12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Bekir Bozdağ: Karar bizim için sürpriz değil

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Hakan Atilla’nın ABD’de yargılandığı dava için “siyasi kumpas”; jürinin kararı için ise “Karar bizi şaşırtmadı” dedi.
Türkiye - 4 Ocak 2018 12:08 A A

ABD'de yaklaşık 4 haftadır görülen Hakan Atilla davasında jüri üyeleri, kararını verdi. Jüri, Atilla hakkındaki 6 suçlamadan beşini kabul etti.

Karara Türkiye'den tepkiler geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, dava için "siyasi kumpas" ifadesini kullandı. 

"Zarrab Davası’nda hukuk, mahkeme ve muhakeme, siyasi bir yarar için göstere göstere kullanılmıştır" diyen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bu davada karar, soruşturmadan önce verilmiş; soruşturma/yargılama süreci, verilmiş kararın ilanı için sadece zorunlu usulün tamamlanmasıdır.

Bu nedenle ABD’de görülen Zarrab Davası’nda jürinin kararı, bizim için süpriz veya şaşırtıcı bir gelişme değildir.

Jürinin Mehmet Hakan Atilla’yı suçlu bulması ve bilahare mahkemenin vereceği karar, Türkiye açısından hukuki bir değer ifade etmez.

Zarrab Davası; Türkiye’de ve ABD’de FETÖ ve CIA/FBI/ABD yargısı işbirliğinin de somut ispatıdır.

Türkiye,FETÖ dahil hiç bir terör örgütüne boyun eğmediği gibi terör örgütlerinin yularını elinde tutan güçlere de boyun eğmemiştir.Bundan sonra da boyun eğmeyecektir.

Türkiye, tam egemen ve tam bağımsız bir ülkedir. Başka bir ülke, Türkiye’yi ve Türkiye’nin kurumlarını yargılayamaz. Bu karar,uluslararası hukuka da aykırıdır."

 

Türkiye - 12:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.